Dit is een van de winnende recepten tijdens TopKok 2013, een buiten kookwedstrijd waar ik met een team van mede scouts de eerste prijs behaald heb.
Een fantastisch lekker kokosbrood naar Braziliaans recept. Met dank aan Remco die uitgevogeld heeft dat gist het beste alleen in combinatie met water en bloem gebruikt kan worden!
Nodig
- Schaal voor deeg (gaat later de vulling in)
- Dutch Oven
- Deegroller
- Rasp
- Schaal / bord voor geraspte kokos
Ingredienten
- 500 g bloem
- 1 blikje gezoete gecondenseerde melk*
- 1/2 kop water
- 1 zakje gedroogde gist of 15 gr verse gist
- 2 lepels boter(invetten DO)
- paar lepels cacaopoeder
- 1 ei
- snufje zout
- 1 kokosnoot
- 1 eierdooier
Bereiding
- Maak 2 gaten in de kokosnoot, sla hem dan in stukken (bijl). De buitenste schil gaat er meestal vanzelf af. Rasp de stukken kokos en bewaar het sap om later door het deeg te kneden.
- Meng 1/4 van de gecondenseerde melk met een half kopje water, het gist en een paar lepels bloem. Laat dit tien minuten staan.
- Meng vervolgens de bloem met het zout, voeg hierna het gistmengsel toe en kneed dit tot een soepel deeg.
- Rol het deeg uit op een met bloem bestoven werkblad
- Bestuif het deeg met een paar lepels cacaopoeder
- Maak de vulling van de rest van de gecondenseerde melk en strijk de vulling over het uitgerolde deeg
- Rol het deeg op als een pannenkoek
- Rol de pannenkoek op als een slakkenhuis en plaats dit in de beboterde Dutch Oven
- Klop het ei en bestrijk het slakkenhuis met ei, strooi daar vervolgens de laatste kokos over
- Bak het geheel in circa 30 minuten in de DO
Gecondenseerde melk zelf maken is heel simpel en veel goedkoper, 1 kop suiker, 1 kop poedermelk, halve kop warm water en een lepel boter 5 minuten in de blender. (vooraf thuis maken)
Bron:
http://www.smulweb.nl/recepten/1396912/Braziliaans-kokosbrood